Konec 150 a dál

První trasa je k dnešní deváté hodině uzavřena. Ti co dokončili si již užívají toho, že se na déšť mohou koukat jen z okna, že nemusí nikam daleko chodit s lyžemi na zádech a mohou těšit se ze svých intenzivních zážitků. Ti, co se vydali dál, tak ty se musejí koukat naopak z deště do oken jak je tam lidem dobře. Permanentně hnusný mokrý počasí dělá z letošního ročníku celkem nechutnou záležitost. Tahle vlhkost rozmočí morálku i těch nejtvrdších, třeba kluků z Polička je zlatá loď. Ti, jak jsem psal včera, pod tíhou vodního sloupce závod opustili v Olešnici v Orlických horách. Naprosto je chápeme.

Do cíle na 150 km se tedy zdárně dostali Martina Stadtherrová, Daniela Vilma Havránková, Lenka Zemínová Daničková, Libor Rygál za 2 dny 6 hodin a 46 minut. Petra Francke, Šárka Jandusová za 2 dny 8 hodin a 28 minut. Do výsledku na 150km počítáme i Adama Závišku, který došel s první skupinou a Petra Netopýra Havelku v čase 2 dny a 10 hodin. Oba původně byli přihlášeni na 300km. Michal Polák kvůli ztracené lyži a dostatečnému zisku zážitků se rozhodl v Trutnově vzdát. Předvedl krásný výkon, a když sem přijel vrátit tracker, tak se přiznal, že na lyžích nestál 11 let. Každý, kdo to má za sebou již celé, a nebo necelé smekáme klobouk. Agropochod přes rozbahněné pole louky, ledovaté cesty, skrz mlhu, a hlavně nekončící déšť byly výzvou pro každého. Výsledek není podstatný, spokojenost ano a spokojeně působili všichni.

A jak to vypadá na trati dál? Checkpoint ještě večer opustil Matěj Jakoubek, který po půlnoci došel do Machova, kde pod střechou složil hlavu a nyní nikam nespěchá, protože odpoledne by měl déšť lehce polevit, a to je dobrá vyhlídka. Cestou sem zlomil při pádu hůlku, ale poradil si jako McGiver a brzy v Orlických zas může píchat. Po Matějovi dorazil i Martin Šilhán. Ten byl slyšet už hodně z dálky. Martin si vyrobil své saně a razí teorii, že když už má saně tak proč je nosit na zádech, takže je táhl pěkně po asfaltu a pěkně se to neslo tichým Maršovickým údolím. Tady si krátce odpočinul a vyrazil ještě kousek dál do noci. Je to jeho rodný kraj, a tak ví kde se přes noc schovat. Nyní už za Broumovskými skalami. Přes noc si jistě dobře odpočinul i Luboš Kocourek, který uzavřel příchod závodníků na CP. A i ten už směřuje vstříc ledovatým Broumovským stěnám. Luboš jde s rozvahou a klidem, protože Havířov za humny ještě není.

Po hřebenech Orlických v silném větru a dešti bojují Martin Lazar, Tomáš Kadlec a Martin Gabla. Ten zřejmě spal pod střechou na Šerlichu a Tomáš s Martinem bivakovali někde pod Velkou Deštnou. V povinné sms poslali krátce vzkaz “Jsme ok” což svědčí o náročném dni. Jejich sms bývají za dobrých podmínek čtyřslovné. Nicméně na hřebenech Orlických se lyžovat dá, a tak to jistě bude příjemná změna. Další naše zázemí je až cíl na 300km v Petříkově, takže do té doby to je pouze na každém, jak se svým osudem na trati naloží.

Zprávy od závodníků najdete také zde v sekci aktualit

Tak ještě jednou gratulace těm co to mají za sebou a palce držme těm co mají svůj cíl stále před sebou. My se loučíme s Maršovem a přesouváme se do Jeseníků na CP 300km.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *