co přinesl Den čtvrtý

Ze sledování teček na monitoru nám vypadla početná smečka stopadesátkařů, ale i tak není nouze o zbytečné obnovování stránky po zbytečně krátkých intervalech. Ráno začalo odchodem Luboše Kocourka směr východ. Opět solidně pršelo a tak nebylo co závidět. Luboš se trápil nějakým bacilem a tak když jsem viděl na telefonu, že mi volá, bylo mi jasné co mi chce oznámit. Bacil nad jeho tělem vyhrál a v aktuálních podmínkách nemělo smysl pokračovat. Ale to vůbec nevadí, rozumné rozhodnutí a my mu velice tleskáme.

Matěj Jakoubek, bivakoval v chatičce svého kamaráda po trati a nikam se ráno nehnal když to viděl z okna. Došel do Náchoda, zbytečně nezastavoval a tak dlouho hledal hospodu až ji nenašel. Zastavil se až v jednotě v Olešnici. Jistě si dal nějaké kvalitní jídlo z regálu a stoupal vstříc sněhu. Toho se dočkal, ale ač to nějaká forma sněhu byla, pokrývka napadaného jehličí byla tak hustá, že rychlost lyžování byla stejná jako kdyby šel pěšky. Dotáhl to pod Velkou Deštnou kde dnes bivakuje. Fouká jako prase

Martin Šilhán taky nespěchal což bylo asi dobře, protože odpočinek dělá mistra a dobrou náladu. Vy co ho znáte tak tomu nebudete věřit, ale usmál se na fotce při západu slunce, Vytrvale táhne své odolné sáně dál a v sms psal, že to dnes dotáhne na Masaryčku na hřebeni Orlických a tam zabivakuje.

Martin Gabla ráno vyrazil ze Šerlichu kde trávil noc. V sms psal, že Orlický byly hodně hnusný a hodně náročný. Ale navzdory situaci držel stabilní tempo a relativní blízkost cíle ho táhne jako magnet. Ale ono to zas tak blízko není. Nyní je v Králíkách kde má svůj rodinný fanclub. Prý se chystá odpočinout si a ve dvanáct večer pokračovat dál. Z Králíků to je ještě dlouhých 45km.

Martin Lazar měl problém s trackerem a i telefonem, takže kromě toho, že je v pořádku o něm moc nevíme. Víme jen to, že jde rychle a že ho nic nerozhází. Chystá se bivakovat cestou na Sněžník, což je velice rozumné.

A aktuálně vedoucí závodník Tomáš Kadlec je démon, jde jde a jde, nebo když jsme ho potkali před Králíkama tak dokonce běžel. Vypadá v pohodě a chystá se na Sněžníku odpočinout a pak zaútočit na posledních 25km vedoucích na CP v Petříkově. Jen pro zajímavost, Tomáš je velký přírodňák, naviguje se pomocí papírových map a párky si ohřívá v talíři zalitím teplé vody.

V odpoledních hodinách déšť konečně ustal a konečně jsme po čtyřech dnech závodu viděli i místy modrou oblohu. Nicméně aby to nebylo zase moc fajn, tak meteorologové vydali výstrahu před silným nárazovým větrem a jejich výstraha se vyplnila. Navíc na hřebenech je to po vysokých teplotách tavících sníh jedno velké náledí. Doufáme, že všichni ví co si mohou dovolit a vyrazí na hřebeny s tou nejvtěší opatrností.

Zde na horách je slabý signál tak jen pár fotek. Držte všem palce!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *