Blížíme se do finále

Možná si říkáte, proč již nezveřejňujeme sms a fotky od závodníků. Odpověď je jednoduchá. Martinovi telefon nefunguje už od Králíků a Tomáš ho včera ztratil někde v houští. Takže spojení s nimi nemáme a oni s námi taky ne. Podle pravidel by to měl být důvod k nepokračování v závodě, protože nabitý a funkční telefon patří k povinné výbavě. Ale přeci jim do toho nepíchneme vidle takhle blízko před cílem. K Martinovi jsme se zatím neměli možnost dostat, jelikož jsme na to s ženou zatím sami a ani on se nám zatím neozval. Sice říkal, že až bude někde v hospodě, pošle od někoho alespoň sms. Zřejmě do hospody ještě nešel a dělá maximum pro to aby dohonil Tomáše. Rozumíme. Jeho tempo je podobné jako Tomášovo, a tak rozdíl krájí po malých částech. Nicméně Beskydy jsou neskutečně dlouhý, a hlavně jsou bez sněhu. Pod Radhoštěm se 5 km jet dá, ale jinak je to opět jenom chůze. To by mohla být Martinova výhoda. Letošní ročník je v tomto ohledu opravdu děsivý. Méně sněhu už být asi nemůže, takže horší podmínky příští rok snad také ne. Takže jediné, co o Martinovi víme, je to, že málo odpočívá a drží neustále rychlé tempo. Jak se mu jde či co zažívá si můžeme jen domýšlet. EDIT – kamarád Martina, Radek, s kterým společně pořádají Valašský Hrb a Jesenický maraton, neváhal a vyrazil vstříc Martinovi. Poslal nám fotku a krátké video (je na fb a insta) a Martin vypadá dobře a odhodlaně. A taky víme, že Martinova přezdívka je Gizo. Tak pojď Gizo, jseš borec!!

Díky Hance, Martinovi a Lukášovi, kteří Hosťu odvezli na pohraniční hřeben Beskyd se podařilo za chůze chytit Tomáše. Má toho už plný zuby, však kdo by neměl po 520 ti kilometrech lopocení se po těch našich horách. Jeho slovy “Ty Beskydy to je masakr……jsou hrozně dlouhý. Já ani nevím kolikátej sem a kolik je hodin” No my víme, že je Tomáš první a pokud nebude spát příliš dlouho, už to tak zůstane. Chystá se ještě okolo Slaviče zabivakovat, ale myslíme si, že blízkost cíle ho nenechá dlouho ležet v klidu. Ale cesta to bude ještě dlouhá a náročná.

Pokud se Vám zdá, že Tomáš jde občas mimo trasu, tak je to tím, že trasa je mapována podle lyžařských zimních tras. Nicméně ty tam nyní nejsou, a tak se ředitelství shodlo, že je zbytečné tyto trasy po loukách kopírovat a závodníci mají možnost jít po červené turistické, která vede po hřebeni a je o něco kratší. Martinovi bohužel zatím nemáme, jak tento fakt sdělit, tak snad logicky zvolí tuto přirozenější variantu. Ač teda víme, že pohyb na podmáčených loukách ho prý baví, tak uvidíme. Nicméně by se během soboty měli oba dva dostat do cíle, pokud nenastane nějaká krize či nečekaná situace (a jako že je jasné, že jen tak hladce to asi nepůjde)

Havířov je za rohem!

421135036 906846310893276 8930142171615238326 n
421141063 891878409381861 4319265467055382237 n

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *